22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Свет АЛЕКСАНДРА: Сакав само црни белки, отидов во тату-студио, претрпев болки, а потоа...

АЛЕКСАНДРА: Сакав само црни белки, отидов во тату-студио, претрпев болки, а потоа ослепев

Translate (Eng):[gtranslate]

Александра Садовска (25) од Вроцлав, од западниот дел на Полска, била заслепена откако ги тетовирала своите белките на очи во црна боја како раперот Попека.

Тату-мајсторот откако 25-годишната манекенка, му се пожалила на неподнослива болка во очите, тој и рече дека тоа е нормално и дека треба да зема лекови против болки.

Откако го изгубила целосен видот во десното око, лекарите и рекле на Александра дека штетата е неповратна и дека наскоро ќе го изгуби видот и на левото око.
За време на истрагата, откриено дека е најголемиот виновник е тату мајсторот затоа што користел мастило за тело, кое не треба да доаѓа во контакт со очите.

РЕКЛАМА
- Реклами -