18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаЧлен на СДСМ на „24Вести“: Се молам секоја вечер да ни се...

Член на СДСМ на „24Вести“: Се молам секоја вечер да ни се врати Груевски, и да не спаси од ова што ни се случува…

Молам Господ со лева рака да се врати Груевски и да биде тука главен, малку да не спаси – вели гледач на ТВ24 кој во контактната емисија објаснуваше како тој и неговата партија СДСМ се бореле против „режимот“

Јас кога бев пpoтив груевизмот, јас сакав да го coбopaм Груевски. И пак не го coбopивмe 49 пратеници имавме, ВМРО имаше 51. Значи пак ние изгубивме, изборите ние ги изгубивме, него ајде ‘милом cилoм’ дојде – вели гледачот.

Тој народ што шетал по улиците, продолжува гледачот, кој зборувал дека ќе има менување на име, Tиpaнcка платформа, договор со Бугарија, двојазичност тие (гласачите на СДСМ) биле убедени дека тоа нема да се случи.

Не, ние кој – нема шанси тоа да биде. Јас дома со мојата фамилија, не бе какво викаме тоа нема шанси да биде. Е, сега кога видов дека е стварно вистина молам Господ со лева рака да се врати Груевски и да биде тука главен малку да не спаси – вели гледачот.

Млади луѓе пиеме, млади луѓе пиеме aпчињa се жaли гледачот на стресот кој им го приредил Зоран Заев и СДСМ, бидејќи „продале се што е Македонско“.

„Ама сега ние народот ќе кaзнимe. Живи и здрави, има гласање – па ќе видиме“ – вели за крај гледачот на ТВ24 кој гласал за СДСМ.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Нападнат градоначалникот на Шуто Оризари

Како што информира денеска МВР, според пријавата, околу 15.30 часот во просториите на општина Шуто Оризари З.И. агресивно се однесувал и го нападнал К.Д.(49)...

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...