7.3 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Свет Емотивно видео: Kинески лекари танцуваат од среќа кога ја слушнале веста дека...

Емотивно видео: Kинески лекари танцуваат од среќа кога ја слушнале веста дека излекувале 32.000 пациенти од коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Кинески лекари и друг медицински пероснал во една болница во југоистичната кинеска провинција Анхуеј од среќа танцуваа во дворот откако повеќе излечени пациенти од коронавирусот биле пуштени од блница.

Со денови неуморно се бореле против смртоносниот вирус, а сега играа балет, поточно дел од „Лебедово езеро“.

Од болницата се отпуштени шест пациенти, а во цела земја се излечени 32.000 пациенти.

РЕКЛАМА

Нивната радост допре до милиони корисници на интернет кои го споделуваат видеото.

- Реклами -