7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија МВР: Приведен 19 годишен тетовец за обид за обљуба на 14 годишно...

МВР: Приведен 19 годишен тетовец за обид за обљуба на 14 годишно девојче

Translate (Eng):[gtranslate]

Тетовската полиција приведе 19 годишно лице како осомничен за обид за обљуба на девојче на 14 години. Случајот се случил во неделата, во понеделникот го пријавила мајката на девојчето.

-Вчера 31-годишна тетовка во СВР Тетово пријавила дека претходниот ден околу 14 часот, 19-годишен тетовец во неговиот стан ја повикал нејзината малолетна ќерка и во влезот од нивната зграда ја допирал по телото и се обидел да изврши обљуба, но не успеал, бидејќи девојчето избегало и и раскажало на својата тетка. Момчето било лишено од слобода и задржано е во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот, информира денеска СВР Тетово.

Ова е втор сличен случај за десетина дена. Во петокот 61 годишник беше притворен по што доби и притвор за полов напад врз девојче што не наполнило 14 години.

РЕКЛАМА
- Реклами -