9.3 C
Ohrid
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Свет 55- годишна баба го роди сопственото внуче за да и помогне на...

55- годишна баба го роди сопственото внуче за да и помогне на ќерка си која нема матка..

Translate (Eng):[gtranslate]

Баба го роди сопственото внуче за да ѝ помогне на ќерка си да стане мајка.

55-годишната Ема Мајлс ѝ понудила на ќерка си Трејси да биде сурогат за да ѝ го оствари сонот да има дете.


Имено, Трејси на 15-годишна возраст дознала дека е родена без матка, но нејзините јајници фукционирале нормално. Па, со помош на инвитро, оплодена јајце клетка од Трејси била имплантирана во Ема.

РЕКЛАМА

За да може да има здрава бременост, Ема дури и ослабела 38 килограми и примала хормонска терапија. Убавата вест е што сè поминало во најдобар ред и Ема родила девојче со царски рез.

„Отсекогаш знаев дека сакам да бидам мајка, дури и кога имав 15 години. Секој момент кој ни го кршеше срцето вредеше само за да го имаме нашето чедо во рацете. Многу ѝ сум благодарна на мајка ми за прекрасниот подарок кој ни го даде“ – изјавила Трејси.

За раѓањето бебе во шестата деценија од животот Ема вели: „И покрај мојата возраст, не бев загрижена да родам дете. Фокусирана бев само на тоа да направам специјално нешто за ќерка ми. Трејси е моето бебе и сè направив за таа да стане мајка.“

- Реклами -