16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Свет „Бев подготвен лицето да си го потопам во киселина за да ги...

„Бев подготвен лицето да си го потопам во киселина за да ги снема тетоважите“

Translate (Eng):[gtranslate]

Брион Виднер себеси во минатото се опишува како „маргинален социопат“. Бил полн со омраза и желба за насилство, но неговиот син променил се.
Станал скинхед (бунтовничка младинска подкултура) на 14 години и наредните 16 ги поминал во расистички организации во Индијана, Америка.

Своевремено имал и надимак „црвениот вик“ поради агресивните испади.
Откако станал соосновач на „Vinlanders Social Club” кој пропагирал нецистички идеи го следела многу лоша репутација во матичната земја.

Се почнало да се менува кога се оженил со Џули Ларсен во 2005 година и кога после една година брак добиле син. Родителската одговорност и желбата да го воспитува правилно детето целосно го промениле. Ја напуштил навистичката и расистичка идеологија. Му биле потребни неколку години зад себе да го остави грдото минато, затоа што поради промените бил на мета на членовите на клубот кој го основал.
Брион со промената на животот одлучил да го промени и изгледот. Со оглед на тоа дека лицето целосно му било прекриено со тетоважи кои биле преполни со нацистички симболи сакал да исчезнат од неговото лице.
„Бев подготвен своето лице да го потопат во киселина“, рекол во интервју кое го дал за „Associated Press”.

РЕКЛАМА
- Реклами -