5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Едно од најгледаните видеа во Македонија: Погледнете колку е спремна нашата полиција.

Едно од најгледаните видеа во Македонија: Погледнете колку е спремна нашата полиција.

Translate (Eng):[gtranslate]

Видеото датира од 2016 година во Струмица при показна вежба за јакнење на капацитетите на струмичката полиција. Истото е едно од најгледаните во нашата држава со над 10 милиони прегледи.

Секторот за внатрешни работи Струмица преку показна вежба и практично ги покажа напорите кои ги прави во насока на јакнење на капацитетите. Во рамки на проектот финансиран од Европската унија, полицијата е дел од кампањата за институционална надградба и градење на капацитетите во областа на граничното управување, работата на полицијата со заедницата и борбата против организираниот криминал.

Главни компоненти на проектот се јакнењето на граничната полиција за поголема и ефикасна борба против нелегален шверц со недозволени, трговија со луѓе, фалсификување документи и шверц со моторни возила, потоа за зајакнување на капацитетите за процена на заканите од организиран криминал и соодветни обуки.

РЕКЛАМА
- Реклами -