7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Свет Видео- Турските пратеници се пресметаа меѓусебе-летаа боксови на сите страни

Видео- Турските пратеници се пресметаа меѓусебе-летаа боксови на сите страни

Translate (Eng):[gtranslate]

Масовна тепачка изби во турскиот Парламент помеѓу членови на владејачката партија и најголемата опозициска партија. Тепачката се случи во ек на вжештена расправа околу турската офанзива во Сирија.

Според турските медиуми, дел од пратениците паднале на земја за време на тепачката.

Пресметката започнала откако Енгин Озчук од опозициската Републиканска народна партија излегол на говорница, а претходно на прес-конференција рекол оти претседателот Реџеп Тајип Ердоган е нечесен предавник.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -