6 C
Ohrid
понеделник, ноември 23, 2020
Почетна Свет Мигрантите ја уништија и црквата „Свети Ѓорѓи“ на Лезбос

Мигрантите ја уништија и црквата „Свети Ѓорѓи“ на Лезбос

Translate (Eng):[gtranslate]

Неколку часа откако оттука поминале неколку стотина мигранти, жителите на грчкиот остров Лезбос останаа запрепастени од глетката на која наидоа во православната црква „Свети Ѓорѓи“ во местото Морија.

РЕКЛАМА
- Реклами -