5.6 C
Ohrid
среда, ноември 25, 2020
Почетна Македонија Возач на автобус истепал тинејџер во Скопје.

Возач на автобус истепал тинејџер во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во СВР Скопје, К.Б.(43) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека претходниот ден околу 19.20 часот во близина на спортски центар „Хиподром“, во автобус бр.63, кој сообраќал на релација н.Илинден – н.Автокоманда, неговиот 15 – годишен син бил физички нападнат од возачот на автобусот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -