15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаКумановецот кој изврши полов напад на својата 14 годишна ќерка, се криел...

Кумановецот кој изврши полов напад на својата 14 годишна ќерка, се криел една година во шума. (ВИДЕО)

Утрово околу 05:00 во шума помеѓу скопските села Паничари и Буковиќ, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Т.(48) од Сарај, скопско, кој се барал по распис од СВР Куманово поради сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

На 26 септември минатата година во СВР Куманово било пријавено дека Ф.Т. извршил обљуба врз 14–годишно девојче од село од Општина Липково, на кое ѝ бил очув.

Подоцна, во разговор со полициски службеници девојчето изјавило дека нејзиниот очув ѝ претходно (уште кога имала 12 години), во повеќе наврати извршил обљуба врз неа.

Ф.Т. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нетпрес утрово објави и видео од апсењето:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...