9.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЕден од осудените за 27 Април Вили Гајда Михајловски бил преместен без...

Еден од осудените за 27 Април Вили Гајда Михајловски бил преместен без никаква најава од затворот во Штип во затворот во Прилеп

Како претседател на АМАНЕТ 1903ТА О.СКОПЈЕ здружение на граѓани ресгистирано во централен регистар со сите потребни документи кое претставува граѓани сакам јавно да поставам неколку прашања:

Зошто братот Уставобранител Вили Гајда Михајловски е преместен без никаква најава вчера утро од затворот во Штип во затворот во Прилеп и одвоен од останатите Уставобранители?

Дали се точни шпекулациите дека таму во тој затвор ќе бидат донесени затвореници за диво насеље и дали МВР ја гарантира безбедноста на Вили?

Дали се точни информациите дека ќе има преместувања и на други Уставобранители?

Дали овој чувар на Традицијата и АМАНЕТОТ добитник на многу награди на етно фестивали на кој оваа не народна власт му стави етикета терорист заслужува ваков третман?

Апелирам до министерот Чулев лично да се информира и да добие ојаснување зошто е преместен Вили?

Браќа и Сестри Македонци во име на братот Вили ве замолувам кој е во можност да му помогне финансиски зошто се наоѓа во тешка финансиска ситуација а сега е и доста далеку од своето родно Куманово!!!
Сакате преку мене сакате лично се едно, само замолувам да се помогне!!!
Ве замолувам споделете!

Стои во објавата на Фејзбук од Дејан Гавровски.

Дејан Гавровски претседател на АМАНЕТ 1903ТА О.СКОПЈЕ!

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...