3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Свет Косовец се обидел да прошверцува лав од Албанија

Косовец се обидел да прошверцува лав од Албанија

Translate (Eng):[gtranslate]

осовската полиција уапсила лице под обвинение дека се обидел да прошверцува лав во кафез, јавуваат приштинските медиуми.

Обвинетиот го носел лавот од Албанија, а обвинителот му одреди мерка притвор во траење од еден месец.

Според медиумите, станува збор за угостител кој има сопствен ресторан во село во Косово.

РЕКЛАМА

Тој го шверцувал животното од Албанија преку планински патишта, без никаква придружна документација.