16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Светлана Зуламоска од Прилеп, овој пат од коса го изработи ликот на...

Светлана Зуламоска од Прилеп, овој пат од коса го изработи ликот на Атиџе Муратова.

Translate (Eng):[gtranslate]

Светлана Зуламоска од Прилеп во пресрет на Оскарите го изработи ликот на Атиџе Муратова од „Медена земја”.

Таа често изработува портрети од коса на познатите а до сега има направено портрети од коса на Игор Џамбазов, Весна Петрушевска, Кире Лазаров, Лила Филиповска и други.

Сега на ред дојде и Атиџе Муратова:

РЕКЛАМА

- Реклами -