8 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Забава K-15 први ја предвидоа двојазичноста пред многу години (ВИДЕО)

K-15 први ја предвидоа двојазичноста пред многу години (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Некогаш најпопуларната хумористично – сатирична емисија К-15 многу од актуелните случувања во Македонија беа на некој начин предвидени низ нивниот хумор и сатира.

Деновиве сме сведоци кога Македонските училишта добиваат Албански имиња, поставување на двојазични табли и.т.н.

РЕКЛАМА
- Реклами -