25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет Лука: Ве молам некој да дојде да ја земе мојата сестра која...

Лука: Ве молам некој да дојде да ја земе мојата сестра која почина од коронавирус! (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Италијанецот Лука Ф. тврди дека неговата сестра починала во саботата и дека уредно ги известила властите, но по повеќе од 24 часа никој не се појавил. Видео снимката се споделува со молскавична брзина по интернет во која Лука Ф., државјанин на Италија, моли за некој да му помогне затоа што е заробен во стан со својата сестра, која почина пред 24 часа од вирусот корона.

Лука го снимил тоа во живо на Фејсбук каде се гледа како стои покрај креветот каде што лежеи неговата мртва сестра. Починала од вирусот корона и имала само 47 години.– Живееме во близина на Неапол, затворени сме во една куќа, почина Тереза ​​вчера – зборува Лука во видеото што го споделувал по социјалните мрежи.

Младиот човек вели дека не смее да ја напушти куќата затоа што се плаши дека и самиот се заразил со смртоносниот вирус додека и давал вештачко дишење на сестрата за да ја оживее. Тој вели дека контактирал со властите, но никој сè уште не преземал ништо.

РЕКЛАМА

Вечер

- Реклами -