5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Јас сум овде директорка и доколку некој каже дека сум заразена од...

Јас сум овде директорка и доколку некој каже дека сум заразена од коронавирусот ќе летате сите од работа !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Докторот Ненад Лазаров сподели неколку статуси на „Фејсбук“ во врска со заразената директорка на клиниката за кожни болести во кој наведе дека докторката не се пријавила сама, туку дека ја пријавиле колегите, поради што таа им се заканувала со откази.

„И тоа колеги ја пријавиле, не сама!
Па уште и претела со откази…
Министер, ја смени веќе нели?“, напиша Лазаров.

Докторот воедно прашува и дали во саботата била на дерматовенеролошки симпозиум.

РЕКЛАМА

„Беше ли директорката на дерматовенеролошки симпозиум во Рагуза во Саботата?
За едно 100тина кожни лекари прашувам дали треба да се у карантин?“, прашува доктор Лазаров во втората објава.

- Реклами -