5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Костадинов: Толку силно ќе го поразиме ВМРО-ДПМНЕ што лавот од логото ќе...

Костадинов: Толку силно ќе го поразиме ВМРО-ДПМНЕ што лавот од логото ќе им избега

Translate (Eng):[gtranslate]

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изрази благодарност што повторно се најде на пратеничката листа во четвртата изборна единица, која ќе ја предводи партискиот лидер Зоран Заев.

 

Како човек кој нема ниту еден изборен пораз, на било кои избори, ве уверувам дека заедно со сите вас, со моите струмичани, но и со граѓаните од цела изборна единица 4 ќе го поразиме ДПМНЕ толку силно што лавот од логото ќе им избега. Бидете спремни за многу работа, многу терен, многу денови и ноќи, но со сигурност за доброто на државата, за доброто на граѓаните. До конечна победа. Можеме подобро, можеме повеќе!, порача Костадинов.

РЕКЛАМА
- Реклами -