10.1 C
Ohrid
сабота, ноември 28, 2020
Почетна Македонија Заев се пофали - и Љубчо Георгиевски влегува во коалиција со...

Заев се пофали – и Љубчо Георгиевски влегува во коалиција со мене

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска се пофали дека коалицијата „Можеме„ е најголемата предизборна коалиција. Освен традиционалните коалициски партнери на СДСМ впечатливо е дека дел од коалицијата е и ВМРО-Народна на Љубчо Георгиевски.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -