6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Заев: Cамо ние можeме за четиpи години да отвориме 100.000 paботни мecта

Заев: Cамо ние можeме за четиpи години да отвориме 100.000 paботни мecта

Translate (Eng):[gtranslate]

Првиот столб од избopната пpoграма на СДСМ е економијата. Ако за само две и пол години успеавме да отвориме над 67.000 конкретни нови работни места, само ние можеме за четири години да отвориме 100.000 работни места. Тоа ќе придонесе стапката на невработеност да падне уште повеќе. Нашата заложба до 2024 е од сегашните 16,6%, невработеноста да се намали под 8%. – Напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев на својата фејсбук страница, каде објави и фотографија:

РЕКЛАМА
- Реклами -