14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет И актерот Том Хенкс со сопругата Рита позитивни на Корона во Австралија

И актерот Том Хенкс со сопругата Рита позитивни на Корона во Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот холивудски актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон од денес се во изолација во универзитетската болница во Бризбан. Том Хенкс и неговата сопруга допатуваа во Австралија минатиот месец се во работна посета на Австралија каде го снимаат новиот филм на Баз Лурман – Елвис.
Не се знае каде и како го добиле вирусот но за време на нивниот престој посетија повеќе места.
Сакам само да ве изестам дека јас и мојата сопруга тестиравме позитивни на вирусот Корона, моментално сме во изолација и тоа е тоа напиша познатиот актер на твитер

 

 

РЕКЛАМА
- Реклами -