5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Како е во зградата во Капиштец каде што живее заболената докторка

Како е во зградата во Капиштец каде што живее заболената докторка

Translate (Eng):[gtranslate]

Зградата во населбата Капиштец, на улица „Васил Ѓоргов“, во која што живее директорката на Универзитетската клиника за кожни болести, Нина Цаца Биљановска, која од вчера е на Клиниката за инфективни болести, бидејќи и заразена од корона вирус,  е во целосна изолација.

Како што можеше да забележи екипата на ВЕЧЕР пред зградата речиси и да нема движење. Никој не излегува од зградата. Само една жена со неколку ќеси полни со намирници набрзина влезе во влезот.

На влезната врата од зградата е  закачено соопштение во кое стои  предупредување секој кој што стапил во контакт со директорката на Универзитетската клиника за кожни болести да се јави на лекар.  Зградата во текот на вчерашниот ден, била дезинфицирана објавува Скопјеинфо

РЕКЛАМА
- Реклами -