5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаКако е во зградата во Капиштец каде што живее заболената докторка

Како е во зградата во Капиштец каде што живее заболената докторка

Зградата во населбата Капиштец, на улица „Васил Ѓоргов“, во која што живее директорката на Универзитетската клиника за кожни болести, Нина Цаца Биљановска, која од вчера е на Клиниката за инфективни болести, бидејќи и заразена од корона вирус,  е во целосна изолација.

Како што можеше да забележи екипата на ВЕЧЕР пред зградата речиси и да нема движење. Никој не излегува од зградата. Само една жена со неколку ќеси полни со намирници набрзина влезе во влезот.

На влезната врата од зградата е  закачено соопштение во кое стои  предупредување секој кој што стапил во контакт со директорката на Универзитетската клиника за кожни болести да се јави на лекар.  Зградата во текот на вчерашниот ден, била дезинфицирана објавува Скопјеинфо

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...