27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија ПОРАДИ СОВЕТИТЕ ШТО НИ ГИ ДАВА Д-Р ЛАЗАРОВ ДА НЕ ОДИМЕ НА...

ПОРАДИ СОВЕТИТЕ ШТО НИ ГИ ДАВА Д-Р ЛАЗАРОВ ДА НЕ ОДИМЕ НА КАФЕ ПРЕКУ ДЕН, ДОБИВА ЗАКАНИ ОД ГРАЃАНИТЕ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Докторот Ненад Лазаров е доста актуелен на социјалните мрежи изминатив период тој и денес на својот профил на „Фејсбук“ излезе со неколку статуси.

Меѓу другото Лазаров беше гостин и на синоќеѓната дебата на ТВ 21, „Клик Плус“ каде што кажа дека не може да се очекува справување со коронавирусот во Европа и во Кина исто, смета д-р Ненад Лазаров.

„Не можете вие да очекувате исто како што се справува Кина, така да се справува и Европа. Не може, затоа што прво културолошки се различни“, изјави докторот.

РЕКЛАМА

Денес пак Лазаров со своите пријатели и следачи сподели дека добил непријатни пораки и закани

„Кој сум ја бе луѓе па да ми претите и пцуете у инбокс од лажни профили, и со што сум заслужил? Пуштете си малку музика, прочитајте нешто, ниту ја го донесов, ниту ја ќе го однесам од овде вирусот. Кој сака и го интересира, нека ме чита, кој не, блок и воздра.Крај краева,нормално е да не сака секој директни момци ко мене.“,

Потоа лекарот во друг статус додаде друга совет.

Не си дишете у врат на каса по маркети. Количка е подобра опција, со неа ќе имате каква-таква дистанца од луѓето.

Почекајте трпеливо плус една-две минути да заврши човекот пред вас на раат. Пазарувајте со список, ем ќе рационализирате, истовремено ќе скратите време на задржување во маркет. И не туку префаќајте леб, храна, воопшто производи. Со очи се гледа.

- Реклами -