7.3 C
Ohrid
четврток, февруари 25, 2021
Почетна Македонија Додека нема настава учителките го разубавуваат училиштето со цвеќиња.

Додека нема настава учителките го разубавуваат училиштето со цвеќиња.

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на Фејсбук објави фотографии од наставници кои садат цвеќе во училиште додека нема настава.

„Во текот на периодот на ротациони дежурства во училиштата, наставниците и техничкиот персонал одлучија времето да го искористат за зазеленување и разубавување на училиштата и училишните дворови. Вработените од ООУ „Ј.Х. Песталоци” се пример како треба да се грижиме за работната и животната средина и како да создадеме подобри услови за нашите деца“, пишугва Богдановиќ.

Во меѓувреме во училиштата нема настава како превентивна мерка за заштита од коронавирусот.

РЕКЛАМА

- Реклами -