5.9 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија На крадците им се погоди: Од кфуле во Велес после 18 часот...

На крадците им се погоди: Од кфуле во Велес после 18 часот им ги украдиле масите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Велес во периодот од 18 часот вчера до 09.30 часот денеска од тераса на кафуле на ул.„Благој Ѓорев“ биле украдени два двоседа и три клуб масички, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес

Посочи дека бил извршен увид од екипа од СВР Велес и се работи на расчистување на случајот.

Кражбата се случила во временски интервал по 18 часот, а на вториот ден откако Владата донесе одлука за скратено работно време на кафетериите и рестораните до 18 часот, во рамки на дополнителните мерки за заштита од коронавирусот.

РЕКЛАМА
- Реклами -