9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Македонија седум пациенти се тестираат, меѓу нив две родилки, за сега...

Во Македонија седум пациенти се тестираат, меѓу нив две родилки, за сега нема новозараени.

Седум нови пациенти се тестираат на корона вирус, информираше на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче. Како што наведе тој, пациентите се од Штип, Куманово, Тетово, Кичево и Охрид. Тие престојувале во Швајцарија, Германија и Австрија. Меѓу нив две се родилки. Едната бремена жена од Дебар е префрлена во изолација во Охрид, а другата е во Скопје. И двете се во стабилна состојба, но медицинските власти сакаат да ги подготват соодветно за породување, иако се уште не се во таа фаза. И за нив се чекаат резултатите од тестирањето.

Сите тие дошле пред три четири денови здрави но потоа се пожалиле на повисока температура и се пријавиле да бидат тестирани-објасни министерот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...