Лекарите се чудат- 98 годишен дедо и 85 годишна баба оздравеа од корона вирусот

Кинескиот научник (98) Хан Тијанки и неговата сопруга (85) се опоравиле по 18. дена борба против корона вирусот во Хангжу.

Парот  беше дијагностициран  со болеста кон средината на февруари, но нивната состојба се влошила и биле пренесени во болница.

Потоа биле испратени на интензивна нега бидејќи биле во критична состојба и имале други компликации заради претходни здравствени проблеми.

Нивната внука, Хан Шијун, ги повикала добрите луѓе да даруваат крв за нив, ако можат.

Има многу теории како овај постар пар ја преживеал болеста во одминатаи години но ете за чудо ја пребродиле болеста и тестирале негативни два пати пред да бидат пуштени дома.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here