14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Кина ќе донира 200 нови респираторни машини за Македонија

Кина ќе донира 200 нови респираторни машини за Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонија со се приватно и јавно здравство располага со околу 200 респираторни машини во тек на недела дена ке пристигнат уште 100тина и плус Кина ќе донира 200 значи се на се Македонија ќе располага со 500 респираторни машини, истакна министерот за здравство Венко Филипче во емисијата Утрински брифинг.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -