6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаСветМорбидно пророштво на Баба Ванѓа за 2020: Корона, смрт за Путин, силни...

Морбидно пророштво на Баба Ванѓа за 2020: Корона, смрт за Путин, силни земјотреси и многу жртви и…

За многу светски настани се вели дека штотуку ги предвидила Баба Ванга, а иднината која е пред нас нема да биде најубава, но според нејзините предвидувања, може да биде многу интересна.

Ванѓа го спомна вирусот уште во 1970-тите години кога предвиде дека околу крајот на првата деценија на овој век, ќе има епидемија на нова смртоносна болест која ќе се шири низ целиот свет и ќе убие многу луѓе. Таа дури рече дека вирусот ќе започне во Кина. Покрај тоа, таа истакна дека вакцината ќе трае цела година.

Баба Вањѓа тврди дека Пакистан, Кина, Јапонија и Алјаска ќе бидат погодени од големо невреме во 2020. Земјотреси од јачина од 7,5 степени по Рихтер ќе ја погоди Азија идната година, и се очекува според Вањѓа, голем број на човечки жртви.
Голем метеор ќе падне на подрачјето на Русија.
Според предвидувањето на баба Вањѓа, судбината на британскиот народ конечно би можело да се знае следната година. Имено, тогаш би требало да се знае судбината на Брегизт.

По што Велика Британија ќе излезе од ЕУ во 2020 година. На ЕУ ќе и се случи економска криза.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...