3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Новозаразените од коронавирусот се од Дебар, 4-ца мажи и една 54 годишна...

Новозаразените од коронавирусот се од Дебар, 4-ца мажи и една 54 годишна жена.

Translate (Eng):[gtranslate]

Новозаразените од коронавирусот се од Дебар, 4-ца мажи и една 54 годишна жена.

Министерот Филипче на вечерашната прес конференција изјави дека се потврдени 5 нови позитивни случаи на коронавирус и двајца дијагностицирани во друга лабораторија кои треба дополнително утре да се потврдат во лабораторија во Институтот за јавно здравје.

Се работи за 54-годишна жена од Скопје која се вратила од Холандија преку Виена, а другите четири лица се од Дебар.

РЕКЛАМА