22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Медицинскиот персонал од Дебар се заразил со коронавирусот.

Медицинскиот персонал од Дебар се заразил со коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Доктор Арбен Аголи од Дебар информира дека персоналот е заразен со коронавирус и дека затоа амбулантата ќе биде две недели под карантин.

курир

РЕКЛАМА
- Реклами -