6 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Свет Дошле во црква да се помолат попот не сакајќи ги заразил сите...

Дошле во црква да се помолат попот не сакајќи ги заразил сите со Корона

Translate (Eng):[gtranslate]

Попот на Црква во Јужна Кореја е под сомнение дека заразил со корона најмалку 46 следбеници. За да се заштитат верниците од корона тој и неговата сопруга им прскале со спреј раствор од солена вода во устите на следбениците од лажно верување дека би помогнало да се спречи ширењето на коронавирусот, но не биле свесни дека со употреба на истото шише со прскалка без да се дезинфицира млазницата, резултирало во заразени 46 верници објавија властите на покраината.
Видео-сликите од црквата на заедницата на реката Грејс во провинцијата yeеонгги, јужно од Сеул, покажуваат црковен службеник што ја лепи млазницата од шише со спреј длабоко во устата на еден следбеник по друг, за време на молитвниот собир на кој присуствуваа околу 100 следбеници на 1 март и 8 март. Инфицирани се пасторот и неговата сопруга.

РЕКЛАМА
- Реклами -