15 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Еве зошто заразата се шири толку брзо низ Дебар !!! (Видео)

Еве зошто заразата се шири толку брзо низ Дебар !!! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Еве зошто заразата се шири толку брзо низ Дебар. Расфралани употребени заштитни маски на секој метар, што значи еден ветар е доволен да ја одвее заштитната маска да се зарази и некој друг од населението. Секојдневно слушаме како градот Дебар се дезинфицира, дека заштитата е на високо ниво но после ова видео не би рекле ние дека е така….

За ваквите грешки сами сме криви не ја обвинувајте ни владата ниту пак министерот за здравство.

Погледнете за што станува збор:

РЕКЛАМА

- Реклами -