15 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Поставено и Македонското знаме- Статуата на Исус во Рио осветлена со знамиња...

Поставено и Македонското знаме- Статуата на Исус во Рио осветлена со знамиња на земји кои се борат со коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Грандиозната статуа на Исус Христос Спасителот во Рио де Жанеиро е осветлена со знамиња на земји кои во моментов се борат со коронавирус.

На левата рака на најпознатата знаменитост се најде и македонското знаме.

РЕКЛАМА
- Реклами -