5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Кога не се разбираме со убаво ќе мора со лошо: Од утре...

Кога не се разбираме со убаво ќе мора со лошо: Од утре се воведува полициски час во Македонија…

Translate (Eng):[gtranslate]

Од утре се воведува полициски час во земјавата, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Со оваа мерка која вечерва била усвоена на владина седница се ограничува движењето на сите граѓани од 21 до 6 часот секој ден.

„Нема компромис кога е здравјето на граѓаните во прашање, мерките мораме сите да ги почитуваме, само така ќе си ги спасиме народот и државата“, стои во соопштението на официјалната фејсбук страна на МВР.

РЕКЛАМА

Секој момент се очекува прес-конференција на техничкиот премиер Оливер Спасовски во Владата, на која ќе ги објави новите мерки за спречување на понатамошно ширење на коронавирусот.

Во земјава досега од КОВИД-19 се заболени 85 лица.

сдк.мк

- Реклами -