10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Полицијата заедно со државниот пазарен инспекторат денес го затворија пазарот во Шутка.

Полицијата заедно со државниот пазарен инспекторат денес го затворија пазарот во Шутка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Државниот пазарен инспекторат заедно со УЈП го затворија пазарот во Шуто Оризари.

Велат дека пазарот е затворен од превентивни причини, за да се спречи ширењето на Ковид -19.

Пред неколку дена „ТВ24“ објави дека во Шуто Оризари не се почитуваат препораките и мерките на Владата за заштита од коронавирусот.

РЕКЛАМА

-Не знаеме што е тоа коронавирус. Овде не постои коронавирус во Шутка. Тоа е една болест како и сите што доаѓаат, но досега фала богу немаме ништо во Шутка, рекол еден од граѓаните.

- Реклами -