9 C
Ohrid
среда, април 14, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно Видео: Македонците седат заглавени на Македонско-Бугарската граница Деве Баир повеќе од...

Ексклузивно Видео: Македонците седат заглавени на Македонско-Бугарската граница Деве Баир повеќе од 7-часа.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонците заглавени кај Македонско Бугарската граница Деве Баир на одалеченост од 22км од Крива Паланка, 7 часа оставени на 5 целзиусови степени надвор.

Бидеќи просториите не им биле дезинфецирани, им кажале да чекаат надвор додека не пристигне возило за влез во Македонија, Шило Магазин ексклузивно дознава дека на граѓаните од Република Македонија никој не е дојден да му направи тест истите тие се јавиле во МВР но залудно, пишале во коментар на објавите од министерот Венко Филипче некој да им помогне но за неколку минути коментарот бил избришан од на Фејзбук.

Тие за Шило Магазин не информираат дека дошле со приватни возила а не како што не информира владата дека им е  обезбеден платен превоз, по сите протоколи.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -