14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Заев: Наредниве два месеци, премиерот, министрите и сите функционери ќе земаат минимална...

Заев: Наредниве два месеци, премиерот, министрите и сите функционери ќе земаат минимална плата од 14.500 денари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција ја претстави предлог економската програма на партијата која ќе се достави до Владата на усвојување.

Сите функционери и раководители, судии и обвинители, сите вработени во јавниот сектор одат на минимална плата за месеци април и мај!

Оваа мерка не се однесува за медицинскиот персонал, полицијата, армијата и сите оние кои се справуваат со корона вирусот – изјави Зоран Заев на прес конференција.

РЕКЛАМА
- Реклами -