3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Полициски возила превентивно направија обиколка со вклучени сирени низ Охрид

Полициски возила превентивно направија обиколка со вклучени сирени низ Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Попладнево во повеќе населби од Охрид се слушнаа полициски сирени, што предизвика зачуденост кај населението.

Сепак според портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, станува збор за превентивна мерка поради што полициски возила со вклучени сирени направија обиколка низ градот и приградските места.

– Од 21 часот кога почнува полицискиот час, полициските службеници ќе патролираат со вклучени ротациони светла на полициските возила, информира портпаролот Димоски.

РЕКЛАМА

ОХРИД 24