8 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Македонија Трагедија ја потресе Македонија: Почина едно месечно бебе во Скопје.

Трагедија ја потресе Македонија: Почина едно месечно бебе во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

На ден 20.03.2020 во околу 06:45 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во семеен дом на ул.“Славеј планина“ имало починато новороденче.

Екипи на МВР било излезено на местото на настанот и утврдено било дека се работи за бебе на возраст од еден месец.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош од Скопје констатирана била смрт.

РЕКЛАМА

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

- Реклами -