8 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Свет Газдите до Бојко: Како ќе им дадеме плата на работниците? Бојко: Продатете...

Газдите до Бојко: Како ќе им дадеме плата на работниците? Бојко: Продатете ги јахтите и скапите автомобили па ќе имате..

Translate (Eng):[gtranslate]

„Продадете ги скапите коли и јахти и така ќе дадете плата на работниците“ ! Ова е вчерашната легендарна изјава на Бојко Борисов на заедничката средба со бизнисмените од приватниот сектор во Бугарија.

На средбата бизнисмените се жалеле на Бојко Борисов дека не можат да дадат плата на работниците ,бидејќи цел приватен сектор бил погоден од мерките против Корона Вирусот во Бугарија.

Од како Борисов ги сослушал изговорил само една реченица по што го завршил својот состанок со големите бизнисмени….

РЕКЛАМА
- Реклами -