10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Куманово бара целот град да биде ставен во Карантин !!

Градоначалникот на Куманово бара целот град да биде ставен во Карантин !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Куманово денес од Владата на Република Северна Македонија побара да донесе препорака, (одлука) за воведување карантин на територијата на Општина Куманово, со поставување на контролни пунктови од страна на МВР на секој влез и излез во градот.

Овие заклучоци се донесени на На осмиот состанок на Кризниот штаб на Куманово на чело со градоначалникот Максим Димитриевски.

Општинскиот кризен штаб бара од Владата да обезбеди и поголем број на тестови за вирусот COVID 19 и да отвори повеќе пунктови за тестирање на лица.

РЕКЛАМА
- Реклами -