5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Свет Во Италија симнато знамето на Еу, на местото негово поставено е Кинеското.

Во Италија симнато знамето на Еу, на местото негово поставено е Кинеското.

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии како во Италија се симнува знамето на ЕУ и го креваат знамето на Кина.

Италијанците го ваѓаат знамето на Европска Унија и го ставаат знамето на НР Кина. После кризата дефинитивно следи распад на ЕУ, пишува на постот.

РЕКЛАМА
- Реклами -