7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Дознајте повеќе за коронавирусот со Вело Маркоски: Коронавирусот и не е толку...

Дознајте повеќе за коронавирусот со Вело Маркоски: Коронавирусот и не е толку опасен како што го претставуваат.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вело Маркоски Инфектолог: Коронавирусот нас ни е доволно познат тој за првпат е појавен во 1965 година, заразата на овој вирус е 1 према 5 исто така има 4 поттипа од овој вирус. Нас вирусот за првпат не изненади во 2002/2003 година, не знаме дали животните се отпорни на овој вирус. Лошо е што овој вирус нема карактеристична клиничка слика, исто така сите вируси настануваат баш од овој вирус, и тврдам дека сите што починаа во Италија починаа од преагресивна медицина !!!
за повеќе погледнете го видеото:

РЕКЛАМА
- Реклами -