28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДознајте повеќе за коронавирусот со Вело Маркоски: Коронавирусот и не е толку...

Дознајте повеќе за коронавирусот со Вело Маркоски: Коронавирусот и не е толку опасен како што го претставуваат.

Вело Маркоски Инфектолог: Коронавирусот нас ни е доволно познат тој за првпат е појавен во 1965 година, заразата на овој вирус е 1 према 5 исто така има 4 поттипа од овој вирус. Нас вирусот за првпат не изненади во 2002/2003 година, не знаме дали животните се отпорни на овој вирус. Лошо е што овој вирус нема карактеристична клиничка слика, исто така сите вируси настануваат баш од овој вирус, и тврдам дека сите што починаа во Италија починаа од преагресивна медицина !!!
за повеќе погледнете го видеото:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...