19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаСветИталијанските градоначалници излегоа на улица и почнаа да го пцујат неразбраниот народ...

Италијанските градоначалници излегоа на улица и почнаа да го пцујат неразбраниот народ !!!

талија се соочува со најголемата катастрофа поради корона вирусот. Најстрашно од се е, што некои луѓе не го сфаќаат тоа сериозно и повторно се шетаат надвор, место да бидат во изолација.

Градоначалниците на најголемите градови снимија видеа во кои им се закануваат на граѓаните дека ако не ги почитуваат мерките. Едни од зборовите се „Ако мислите да правите журки, ќе ви пратам полиција со огнопалач! Кај ку*р мислите да одите бе!? Да не имаат вашите кучиња болна бешика што мора да ги шетате нонстоп!? Знаете дека кога сте во ковчег никој не ви ја гледа фризурата? Ќе оделе на фризер тие.“

 

think.mk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...