15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаУниформираното лице со закана до новинарите: Доколку некој ме објави на интернет...

Униформираното лице со закана до новинарите: Доколку некој ме објави на интернет не ви бега кривична !!!

Униформираното лице со закана до новинарите: Доколку некој ме објави на интернет не ви бега кривична !!!

Шило Магазин го исконтактита лицето вработено во Мвр уште пред да биде јавно објавена фотографијата од другите новинари после неговата објава ”седете дома клошари”. После поплаката од граѓаните го предупредивме и опоменавме дека униформирано лице не смее да се обрати со такви грди зборови, бидеќи зема плата од истите тие. Го запрашавме што ќе се случи доколку некој јавно го објави ова дали е свесен на последиците? Тој ни одговори е тогаш не им бега кривична зошто јас сум вработен во МВР и можам да правам што сакам, и ги викам клошари да ве заштитам од короната додека вие си го ”прчите” дома.

Еве ви дел од разговорот:

Реакциите стигнаа и до МВР. Од министерството велат дека го проверуваат случајот и дополнително ќе известат дали станува збор за нивни вработени. Шило Магазин дознава дека едното лице е официјално вработено во МВР, и дека веќе заработи кривична пријава после упатената закана кон граѓаните.Фотографија на Шило Магазин.Фотографија на Шило Магазин.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...