8 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Униформираното лице со закана до новинарите: Доколку некој ме објави на интернет...

Униформираното лице со закана до новинарите: Доколку некој ме објави на интернет не ви бега кривична !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Униформираното лице со закана до новинарите: Доколку некој ме објави на интернет не ви бега кривична !!!

Шило Магазин го исконтактита лицето вработено во Мвр уште пред да биде јавно објавена фотографијата од другите новинари после неговата објава ”седете дома клошари”. После поплаката од граѓаните го предупредивме и опоменавме дека униформирано лице не смее да се обрати со такви грди зборови, бидеќи зема плата од истите тие. Го запрашавме што ќе се случи доколку некој јавно го објави ова дали е свесен на последиците? Тој ни одговори е тогаш не им бега кривична зошто јас сум вработен во МВР и можам да правам што сакам, и ги викам клошари да ве заштитам од короната додека вие си го ”прчите” дома.

Еве ви дел од разговорот:

РЕКЛАМА

Реакциите стигнаа и до МВР. Од министерството велат дека го проверуваат случајот и дополнително ќе известат дали станува збор за нивни вработени. Шило Магазин дознава дека едното лице е официјално вработено во МВР, и дека веќе заработи кривична пријава после упатената закана кон граѓаните.Фотографија на Шило Магазин.Фотографија на Шило Магазин.

- Реклами -