10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Во пожар во Струмица изгореа просториите на Телевизија ВИС.

Во пожар во Струмица изгореа просториите на Телевизија ВИС.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес рано утрово избил пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде што се сместени просториите на регионалната телевизија ТВ канал ВИС.

Во пожарот кој избувнал во 2 часот утрово зафатени биле телевизиското студио и целата техниката, но и другите простории во старата касарна во која била смедтена ТВ ВИС.

Во текот на денот се очекува да биде извршен увид на самото место и да се утврдат причините за пожарот.

РЕКЛАМА