7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаБраво за Трајче- Ќе им пазари и доставува продукти од пазарче на...

Браво за Трајче- Ќе им пазари и доставува продукти од пазарче на постарите за одредена цена

Одлична иницијатива на скопскиот пазарџија Трајче – „Да ги заштитиме повозрасните да не доаѓаат на пазар“
Ова се неговите производи кои ги нуди на пазарче, објавени со цени, заедно со информациите за нарачка и организирана достава на територија на Скопје, се со цел да се избегне одењето на пазарче, пред се на повозрасните, ризични групи.
Нарачките примени до 10 часот се доставуваат меѓу 11 и 12 часот, а нарачките примени до 13 часот се доставуваат до 15 часот.
Браво за Трајче – Во Вонредна ОДГОВОРНИ!

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...