5.8 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Македонија Во Охрид работеле и покрај забраната, газдите ќе се соочат со казна...

Во Охрид работеле и покрај забраната, газдите ќе се соочат со казна од 500,000 евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Охрид, работеле и покрај забраната па се затворени два угостителски објекти!

Во Охрид околу 20.30 часот и во охридското село Лескоец околу 22.30 часот, два угостителски објекта не ја почитувале забраната за работа и вршеле послужување на гости. Притоа, во угостителски објект лоциран на плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир, по што приведен е сопственикот на објектот. Од страна на Државниот пазарен инспекторат, објектите се затворени и против сопствениците ќе биде поднесена кривична пријава.

РЕКЛАМА
- Реклами -