22 C
Ohrid
вторник, септември 22, 2020
Почетна Свет И покрај забраната пензионерите не се откажуваат од шетање: Oвој Италијанец не...

И покрај забраната пензионерите не се откажуваат од шетање: Oвој Италијанец не го остава кафето ни во време на корона.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дури и сред апокалиптични моменти за земјата, стари Италијанци не се откажуваат од навиката да шмркнат еспресо на шанк, па ти колку сакаш расправај им се да не мрдаат од дома.

РЕКЛАМА
- Реклами -